.

קורס mbsr מעמיק   מיינדפולנס: אמנות הקשיבות
סילבוס: כשהבודהה פוגש את מחקרי המוח העדכניים ביותר
מפגשים בימי ראשון 17:00-20:00

לימוד ותרגול של מדיטציה בודהיסטית: מיינדפולנס על הכרית ובחיי היומיום

אי נחת, אי שביעות רצון, השתוקקות למציאות שונה מכפי שיש כרגע, היא מציאות נפוצה וקיימת כחלק משגרת החיים שלנו כבני אדם. אי נחת יכולה להופיע בצורות רבות נוספות- ביקורת, שיפוטיות וספקות עצמיים, דחיה, סלידה, כעס, בילבול ותשישות, תחושות של חרדה, שיעמום ואי שקט, דאגות וחששות.
למעשה, אין צורך באירוע חיצוני יוצא דופן כדי לחוש אי נחת וקושי. זו נטיה טבעית של התודעה האנושית.
בקורס הזה, אני מזמינה אותך לפגוש את הצורות השונות של אי הנחת ולדעת לזהות אותן בזמן אמת. לפגוש את הדרכים השונות שבהן סבל בא לידי ביטוי ונוצר בתוך התודעה, ולהסכים לשהות איתו עם איכויות של מיינדפולנס.
מבלי להזדהות איתו ולהיות כה מושפעים ממנו.
בקורס שלנו אנחנו נלמד איך לשהות עם התחושות הללו בחמלה, נדיבות לב, התיידדות, קרבה אוהבת, פתיחות ואפשור ומדוע איכויות כאלה מאפשרות שחרור, הרפייה ואף שמחה וסיפוק עמוקים. 

זהו קורס המשלב תפיסות מעולם המיינדפולנס, ה- MBSR וכלים פרקטיים לשחרור מסבל, תוך כדי טיפוח תודעה ערה, הלקוחים מתחומי התרפיה, חקר המוח והפסיכולוגיה הבודהיסטית.
למי הקורס מתאים? לכל אדם המעוניין בטיפוח התודעה ובהפחתת סבל                                                       מיותר

מבנה הקורס- 10 מפגשים בני שלוש שעות כל אחד, ( בימי ראשון  (17:00-20:00) בנוסף יהיה יום תרגול ארוך בתאריך: 5.2   יש לפנות לכך זמן מראש ביומן. בכל מפגש נלמד, נתרגל, נשתף 

 מה נלמד בקורס?

 מפגש ראשון- 11.12 - הטייס האוטומטי: מהי קשיבות ? מהי מערכת ברירת המחדל ומדוע היא סותרת קשיבות? כיצד לזהות אותה? תרגילי קשיבות וסריקת גוף 

מפגש שני-18.12-התמודדות עם קשיים  אל מה מפנים את הקשב? נוכחות אוהבת וקשב חומל, טיפוח איכויות של תשומת לב גם למצבי תודעה מאתגרים ("האורחים")
מפגש שלישי-25.12- החכמה של הגוף-מודעות לנשימה ולגוף בתנועה-  איך מפנים תשומת לב לגוף? מדוע זה חשוב לרווחה נפשית? וכיצד לטפח אותה בדרך מיטיבה? מדוע אנו מנותקים מגופנו? מה הגוף שלנו יודע? bottom up ו- top dawn
מפגש רביעי-1.1 -התמודדות עם לחץ כרוני-  זיהוי וטיפול עצמי ברגעי אמת, מעבר מסבל לשקט - מרחב נשימה בשלושה צעדים למצבי לחץ
מפגש חמישי-8.1.-- -התמודדות עם לחץ כרוני-  התיאוריה הפוליוואגאלית של פורג'ס

מפגש שישי-15.1-לזהות, לקבל, לשחרר- התנגדויות, ניתוקים, בילבול והליכה לאיבוד, אי שקט, מצבים חרדתיים ועוד. כיצד לטפל בהם ברגעי אמת, חקירה של מצבי מצוקה וכיצד לטפח יציבות מולם. מדיטציה "כמו הר"

מפגש שביעי-22.1- סגנונות תקשורת  מי אני בתקשורת עם האחר? מהן התגובות האוטומטיות שלי? איך לזהות? איך להיות עם זה באיכויות של מיינדפולנס
מפגש שמיני- 29.1- כיצד אדאג לעצמי טוב יותר. - מיינדפולנס וחמלה עצמית
מפגש תשיעי -5.2- ריטריט- יום תרגול ארוך יתחיל מוקדם יותר, ב- 14:00
מפגש עשירי-12.2 -מיינדפולנס ומחשבות. סיכום הקורס ואפשרויות לתרגול עתידי.

מה עוד תקבלו? מדיטציות מוקלטות, סיכומי שיעור, הדרכה שוטפת, מפגש אישי על פי צורך

תלמידים ממליצים 

ענת רווה: איזה כיף!💃

לא נוהגת לכתוב אבל ממש רוצה לחרוג כי זה ראוי וכדאי ומומלץ!!!

סיימתי אצל מיכל זיו קרמר את הקורס של המתחילים ואני רוצה להמליץ בחום לכל אחת לתת לעצמה מתנה ענקית וללמוד מיינדפולנס עם מיכל!

הקורס מעלה שאלות, מאפשר לחקור, לחפש, להרהר, לעצור, לנשום, להתבונן... ואת את כל זה מיכל מלווה בשקט, בצנעה, עם המון כוונה ואהבה❤️ וניסיון.

מיינדפולנס עבורי הוא מסע שרק התחיל אך אין לו סוף. הוא כלי זמין שאני יכולה להשתמש בו בכל רגע, בכל תחום בכל מקום. זו מתנה שאינה נגמרת. מי לא תרצה מתנה שכזו???

תודה לך מיכל יקרה ונתראה בקרוב😘🧘‍♀️.
ערן בללטי- מיכל מקצועית, בעלת ידע עצום, קשובה לתלמידים, סבלנית, נעימה מאוד, מעודדת תהליכי למידה, מכוונת ומשפרת את התרגול משבוע לשבוע, חשובה לה החוויה האישית לצורך למידה וחקירה, היא רואה אותך, רוצה בטובת התלמידים ומשמשת בעצמה כמקור להשראה.
 אנדריאה אריאל: "רגשת אותי עד דמעות בברכה הכל כך אישית ואוהבת שכתבת לי בסיום הקורס. תודה מכל הלב. את ממש נכנסת לליבי עם הרגישות, קבלה, עדינות, נתינה ברוחב לב! הבנה וידע. זכיתי שהכרתי אותך והגעתי לקורס המדהים שלך".
 פרופ' יעל קשת: "לפני מספר חודשים השתתפתי בסדנת מיינדפולנס שהנחתה מיכל. הגעתי ספקנית, לא בטוחה שאני במקום הנכון, ביני לביני חששתי שאני "נופלת" שוב לסדנה רדודה עמוסה בקלישאות. הופתעתי – הסדנה הייתה מצוינת. מיכל אישה עדינה ורגישה, ידעה לתת לנו מינון מדויק של למידה, רגש ופתיחות. היא שילבה היטב ובמידה הנכונה בין פרקטיקה יישומית, למידה רעיונית ופתיחות רגשית. כך למדתי שיטה שעוזרת לי להתמודד עם מצבי מתח, קונפליקט וחרדה בחיי היומיום. בנוסף, נגיעות ברעיונות מהמזרח הרחוק הובילו אותי להכיר תפיסת-חיים אחרת ומאזנת יותר לחיי-המרוץ אליהם אנו רגילים. הרבה תודות מקרב לב למיכל, על סדנה מקסימה, נכונה ורגישה". 

מאיה בן חיים:  "קורס המיינדפולנס הינו נקודת מפנה בחיי. הקורס ותרגולי המדיטציה עזרו לי להיות יותר מודעת לעצמי, למקד ולדייק לעצמי את הרגשות, התחושות והמחשבות. בעקבות הקורס התחלתי לתרגל מדיטציה בקביעות מדי יום. זה פתח לי צוהר להתמודד עם פחדים וחרדות, להתבונן פנימה אל עצמי ולהבין את הרגשות והתחושות שעולים. זה מאפשר לי להתבונן באמפתיה והכלה על עצמי והאנשים הקרובים לי. מעבר לכך אני מעבירה מפגשי מיינדפולנס לילדים בשכבת ה'-ו' בבית הספר בו אני עובדת" 

תלמידה מהקורס האחרון שביקשה להשאר אנונימית כתבה לי:
מיכל יקרה,
ריגשת אותי מאוד בכתיבתך.
ניתוח מדוייק של מישהי שיודעת "לראות" פנימה. תודה שלא ויתרת לי וגרמת לי בדרכך הטובה והנעימה לצאת מאזור הנוחות. (אגב המשפט שבחרתי היה " מי יתן ואהיה משוחררת"). תודה על התכנים משני החיים, ועל כך שהבאת את עצמך עם הרבה לב וללא מסיכות.
הרבה פעמים היה לי רצון לחבק את הרגישות והפגיעות שלך שנמצאים לצד החוזק והעוצמות שלך.
מזמן הצטרפת לרשימת האנשים הבלתי נשכחים שלי. אלו שנגעו משמעותית בחיי ולכן נשארים לתמיד. אוהבת אותך❤❤❤.

עלות הקורס: 1900 שקלים  ניתן לשלם בתשלומים. דף מינהלות והסדרי תשלום ישלח למתעניינים. תלמידים חוזרים מקבלים הטבה בתשלום. מתקשים בתשלום מוזמנים לפנות אלי.

 לפרטים נוספים: מיכל 0509458397 

לקבלת תוכן לימודי, עידכונים, פרטים על קורסים נוספים

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.